Hikayeler

TV'de Sinyal Yoksa Ne Yapılır ?

Hikayeler

– Hava şartları çok güzel ancak TV bağlantılarınızın doğru bağlanmasına karşın “Sinyal Yok” hatası alıyorsanız, muhtemelen veri alımı sorunu ile karşı karşıyasınız. Bu durumda ilk yapmanız gereken TV’yi kapatın, birkaç dakika bekleyin ve yeniden başlatın. Sorun devam ediyorsa, bağlantı kablolarını tek tek kontrol edin.
– Şiddetli rüzgardan dolayı çanak antenin dönmüş olma ihtimali yüksektir. Çanak antende en ufak bir oynama sinyalin zayıf gelmesine sebep olur. TV’niz de herhangi bir kanalı açtığınızda uydu cihazınız sinyal  seviyelerini gösterir. Düşük sinyal göstergesi ile karşılaştıysanız, çanak anteni hafif oynatmalarla yüksek seviyeli sinyali yakalamaya çalışın.  Anteniniz fiziksel olarak zorlu bir yerdeyse işi bilene bırakın ve bir usta çağırın.
– Eğer antenden gelen sinyalden sorun yoksa, uydu alıcı cihazınız, yazımsal olarak takılı kalmış olabilir. Cihazınızı resetleyin ve tekrar kurulum yapın.  Bu işe yaramaz ise ve cihazınız eski bir cihaz ise güncelleme sorunlarından dolayı yayın aktarımında sorunlar yaşanabilir. Bu durumda da cihazı resetleyip güncelleme yaparak veya yaptırarak sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz.
– Başka bir denemeniz gereken yöntem de güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Bu işlem kapatıp açma işleminden farklıdır. Güç kablosu ile cihaz bağlantısını kemeniz gerekir. TV’nin kapalı olduğundan emin olun. Güç kablosunu çıkardıktan sonra cihazın soğumasını bekleyin. Güç kablosunu sonradan tekrardan takın.
– Kablo sorunu sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Çoğu durumda, sinyalsiz bir problemin arkasındaki sebep, High-Definition Multimedia Interface (HDMI) kabloları olabilmektedir. HDMI kablo bağlantılar yerine tam oturmuyor veya bağlantı noktalarında hafif hasar olabilir. Böyle bir durumda ilk yapmanız gereken kabloyu başka bir HDMI girişine takın. Evinizde başka HDMI ile cihaz var ise HDMI kablolarını cihazlar arası değişim yaparak deneyin. Sorun HDMI kablosundaysa yeni bir kaliteli HDMI kablosu satın alın.

Yorum Yap


       Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız